Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv

Ziņas

Pa Jaņa Rozentāla pēdām

No 4.augusta līdz 4.septembrim Jelgavas pilsētas bibliotēkas galerijā iespējams aplūkot Jelgavas mākslinieku plenēra izstādi "Pa Jaņa Rozentāla pēdām". Izstāde veltīta UNESCO izsludinātajam Jaņa Rozentāla (1866-1917) gadam. Uz izstādes atklāšanu 3.augustā pulksten 16:00 laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Grāmatu svētki Ozolnieku novadā

Šogad, nu jau 15.novadu grāmatu svētki notiks Ozolnieku novada Ānes kultūras namā. Galvenie pasākuma rīkotāji ir Ozolnieku novada bibliotekāri. Kā jau parasts, programmai 2 daļas. Publiskajā diskusijā par tēmu "Kas jauns pensiju un sociālo pabalstu sistēmā" piedalīsies Labklājības ministrs Jānis Reirs. Programmas 2. daļā - tikšanās ar dažādu paaudžu lasītāju iemīļotiem autoriem. Ieplānots arī neliels pārgājiens līdz Tetelei. Tajā gan dalībnieku skaits ierobežots. Interesantas aktivitātes paredzētas bērniem un jauniešiem. Par visu sīkāk programmā!

Lasīt tālāk

Jauna grāmata par Mūrmuižu

Jelgavas novads ir bagāts ar muižām – cita saglabājusies bijušajā varenībā, bet no citām atlikuši tikai mūru fragmenti un nostāsti. Zemgales muižu vēsturē iedziļinājusies vēsturniece Mārīte Putniņa, kura daudzus gadus strādājot Dabas un pieminekļu aizsardzības inspekcijā, iepazinusi to likteņus. M.Putniņas darba rezultātā tapusi jauna grāmata par vienu no Vilces pagasta muižām – Mūrmuižu. Grāmatā ievietotas seno laiku fotogrāfijas un salīdzināšanai mūsdienu, izstāstīti arī nostāsti un teikas. Šī grāmatiņa rosina izzināt mūsu pašu novada vēsturi un brīvdienā doties uz Vilces pagastu un pašam apskatīt grāmatā pieminētas vietas. Biedrība „Vilces attīstības centrs” šo grāmatu dāvina visām Jelgavas novada bibliotēkām.

Lasīt tālāk

Dzejas grāmatas "Baltais balodis" atklāšanas svētki

27. jūlijā pulksten 19:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā notiks Gunāra Grēniņa dzejas grāmatas "Baltais balodis" atklāšanas svētki. Grāmatā „Baltais balodis„ ir dzeja, kas paver dvēseli un dāvā iespēju izjust sevi, apjaust sevi kā daļu no pasaules, pietuvoties Dieva valstībai un sajust savu Garu kā daļiņu no Dieva. Daudziem dzejoļiem ir sakomponēta mūzika. Šīs dziesmas ir izskanējušas dažādos pasākumos jau vairākus gadus un cilvēkiem devušas ļoti daudz atklāsmes, izjūtas un redzējumus. Gunāra Grēniņa dzeja – kaut kas tīrs, skaists un patiess. Vairākus dzejoļus un dziesmas dzirdēsiet arī grāmatas atklāšanas svētkos. Laipni lūgts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

SIA „Līgatnes papīrs” aicinājums bibliotēkām, muzejiem un arhīviem

Lai saudzētu apkārtējo vidi, grāmatu papīrs parasti tiek ražots, pārstrādājot makulatūru. Savukārt makulatūru lielākoties veido grāmatas, kuras cilvēkiem vairs nav vajadzīgas un kuras tie nolemj atdot otrreizējai pārstrādei. SIA „Līgatnes papīrs” nodarbojas ar makulatūras savākšanu un tās tālāku nodošanu pārstrādei papīra ražotājiem. Tiek aicinātas bibliotēkas, muzeji un arhīvi laikā no 02.05.2016. līdz 17.11.2016. nodot SIA „Līgatnes papīrs” no aprites (krājumiem) izņemtās grāmatas, periodikas izdevumus un cita veida makulatūru (biroja papīrs, avīzes, bukleti), savu iespēju robežās iesaistot arī vietējās apkārtnes iedzīvotājus, kuri vēlas palīdzēt palielināt nodotās makulatūras apjomu.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Bērniem

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next