Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Bibliotēku nedēļa "Pastāvēs, kas pārvērtīsies"

No 20. līdz 26. aprīlim visā Latvijā norisināsies ikgadējā Bibliotēku nedēļa, tā saistīta ar 23. aprīlī atzīmējamo Pasaules grāmatu un autortiesību dienu. Jelgavas pilsētas bibliotēkas šogad atzīmē bibliotēku nedēļu, īpaši aicinot apgūt jaunas prasmes, atklāt jaunas interešu sfēras, vingrināt un saglabāt prāta asumu, uzlabot atmiņu, iepazīties ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīgas intereses — tas viss ļauj īstenot personiskās izaugsmes potenciālu un bagātināt savu dzīvi, paaugstina pašvērtības izjūtu, rosina gūt jaunus sasniegumus. Bibliotēku nedēļas 2015 vadmotīvs ir "Pastāvēs, kas pārvērtīsies".

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļa Zaļenieku bibliotēkā

Bibliotēku nedēļas ietvaros, no 20.aprīļa līdz 26.aprīlim, Zaļenieku bibliotēkā ir apskatāma foto izstāde "Bibliotēka laikam ritot". Šajā izstādē ir redzami interesantākie bibliotēkas pasākumi 10 gadu laikā, kas pavadīti kopā ar bibliotekāri Līgu Strazdiņu. 23.aprīlī bibliotēkā būs Jurģu dienas pārsteigums - pulksten 14:00 notiks Alunāna teātra aktrises Lienes Strautas monoizrāde "Burbuļmātes prieki un bēdas". Ieeja pasākumā bez maksas.

Lasīt tālāk

Kurzemes līča stāsts. Tobago

No 20. aprīļa līdz 29.maijam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas 2. stāva izstāžu galerijā būs iespējams aplūkot fotoizstādi „Kurzemes līča stāsts. Tobago”, kura veltīta Jelgavas 750. jubilejai. Tikšanās ar fotogrāfiju autoru Gunti Švītiņu notiks 23. aprīlī 18:00 bibliotēkas mazajā zālē. Guntis Švītiņš pagājušā gada jūnijā piedalījās 17. Kurzemnieku salidojumā Trinidadā un Tobago. Tur arī tapušas izstādē redzamās fotogrāfijas.

Lasīt tālāk

Spēlē šahu ar starptautisko lielmeistaru

26.aprīlī pulksten 12.00 ikviens jelgavnieks aicināts uzspēlēt šahu ar lielmeistaru Arturu Neikšānu Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā. Lielmeistars vienlaicīgi spēlēs ar 10 šaha spēles cienītājiem, tāpēc vēlams iepriekš pieteikties pa tel. 63046713 vai e-pastu info@jzb.jelgava.lv (līdz 24.aprīlim).

Lasīt tālāk

Vai zini, kas šajā dienā notika pirms ... gadiem?

Gribi uzzināt, kādi svarīgi notikumi norisinājās sabiedriskajā un kultūras dzīvē Latvijā tavā dzimšanas gadā? Kādas grāmatas tika izdotas Latvijā konkrētajā laika periodā? Atbildi uz šiem un daudziem citiem jautājumiem vari atrast, apmeklējot Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) repozitāriju. Repozitārijā glabājas reti pieprasīti izdevumi, kā arī tādi, kuri eventuāli būtu nākotnē noderīgi citām bibliotēkām.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next