Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv +371 63046721

Ziņas

Diskusija "10 gadi - pārmaiņas un ieguvumi no dalības Eiropas Savienībā"

23.aprīlī no pulksten 11:00-12:30 bibliotēkā norisināsies diskusija par 10 Eiropas Savienībā pavadītajiem gadiem. Diskusijas laikā runāsim par to kā Latvijas un Latvijas iedzīvotāju dzīve ir mainījusies, kā arī par nākotnes prognozēm. Šajā laikā ir noticis daudz - labāki ceļi, atvērtas robežas, siltinātas mājas un citas, nu jau pašsaprotamas lietas. Diskusijā piedalīsies Aigars Rublis, Andris Kužnieks, Uldis Dūmiņš, Dace Strautkalne, Zane Leikuma un Modris Jansons. Laipni aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļas aktivitātes

Bibliotēku nedēļa ir tā nedēļa, kurā bibliotēkas ir īpaši aktīvas un mēģina aktivitātēs iesaistīt arī savus apmeklētājus, lai parādītu, cik bibliotēkā mēdz būt draudzīga un mājīga vide. Tradicionāli Bibliotēku nedēļā iekrīt Jurģi - 23.aprīlis, kas 1996.gadā tika pasludināts par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Kataloniešu leģenda vēsta, ka šajā dienā Svētais Juris izglāba princesi, cīnoties ar tumsonības un māņticības pūķi. Pūķa asinīm skarot zemi, uzplaukusi sārta roze un tāpēc ir tradīcija – Jurģu dienā dāvināt rozes un grāmatas, jo tumsonības un māņticības pūķis ir iznīcināts.

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļa bērnu bibliotēkā "Zinītis"

No 22.aprīļa bērnu bibliotēkā "Zinītis", tāpat kā visās Latvijas bibliotēkās, tiks atzīmēta Bibliotēku nedēļa, kuras tēma ir "Informēts un vesels". 24.aprīlī pulksten 10:00 bibliotēkas lasītavā visi laipni aicināti uz tikšanos ar zobu higiēnisti Laini Seikstuli, kas sākumskolas vecuma bērniem stāstīs par zobu nomainīšanos, mutes dobuma higiēnu un priekšnoteikumiem, kas jāievēro, lai mutes dobums neradītu problēmas. Lieliska ziņa bibliotēkas parādniekiem, jo Bibliotēku nedēļas ietvaros būs "Aizmāršīgo lasītāju dienas "Zinītī"."

Lasīt tālāk

Jauns pasaku krājums ukraiņu valodā

Bibliotēka ir saņēmusi jaunu pasaku krājumu ukraiņu valodā „латиські народні казки”, kuru tulkojis Konstantīns Overčenko. Grāmata ir latviešu pasaku apkopojums un ilustrācijas ir bērnu zīmēti zīmējumi. Konstantīns Overčenko tulkojis daudzu labi zināmu latviešu rakstnieku darbus, kā, piemēram, Andri Kolbergu, Āriju Elksni, Mirdzu Ķempi, Eduardu Veidenbaumu, Aspaziju, Laimoni Vāczemnieku un citus.

Lasīt tālāk

Tikšanās ar Lieni Svoku

23.aprīlī pulksten 16:00 Zaļenieku kultūras nama mazajā zālē Zaļenieku bibliotēka rīko tikšanos ar Lieni Svoku. Šajā pasākumā Liene stāstīs par saviem piedzīvojumiem Bolīvijas džungļos, kur viņa strādāja par skolotāju. Visi ir laipni aicināti klausīties aizraujošos Lienes stāstus. Ieeja bez maksas.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next