Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Bibliotēku nedēļas aktivitātes

No 22. līdz 26.aprīlim Latvijas un arī Jelgavas bibliotēkās norit Bibliotēku nedēļa. Tradicionāli Bibliotēku nedēļā iekrīt Jurģi - 23.aprīlis, kas 1996.gadā tika pasludināts par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Kataloniešu leģenda vēsta, ka šajā dienā Svētais Juris izglāba princesi, cīnoties ar tumsonības un māņticības pūķi. Pūķa asinīm skarot zemi, uzplaukusi sārta roze, un tā radusies tradīcija – Jurģu dienā dāvināt rozes un grāmatas, jo tumsonības un māņticības pūķis ir iznīcināts. Pasākumu plānu skatīt šeit.

Lasīt tālāk

Izstāde "Mīlestība pret ziediem"

Līdz maija mēneša beigām Kalnciema pagasta bibliotēka piedāvā apskatīt Zigrīdas Cīrules izstādi "Mīlestība pret ziediem". Šī izstāde apvieno 13 autores darbus ar ziedu tematiku. Kalnciema pagasta bibliotēka piedāvā aplūkot autores brīnumainos lielformāta darbus. Māksliniece ir apceļojusi dažādus mākslas mīļotājus visā Latvijā un guvusi pozitīvas atsauksmes. Aicinām arī tevi uzlādēties ar pozitīvām emocijām!

Lasīt tālāk

Diskusija "10 gadi - pārmaiņas un ieguvumi no dalības Eiropas Savienībā"

23.aprīlī no pulksten 11:00-12:30 bibliotēkā norisināsies diskusija par 10 Eiropas Savienībā pavadītajiem gadiem. Diskusijas laikā runāsim par to kā Latvijas un Latvijas iedzīvotāju dzīve ir mainījusies, kā arī par nākotnes prognozēm. Šajā laikā ir noticis daudz - labāki ceļi, atvērtas robežas, siltinātas mājas un citas, nu jau pašsaprotamas lietas. Diskusijā piedalīsies Aigars Rublis, Andris Kužnieks, Uldis Dūmiņš, Dace Strautkalne, Zane Leikuma un Modris Jansons. Laipni aicināti visi interesenti!

Lasīt tālāk

Bibliotēku nedēļa bērnu bibliotēkā "Zinītis"

No 22.aprīļa bērnu bibliotēkā "Zinītis", tāpat kā visās Latvijas bibliotēkās, tiks atzīmēta Bibliotēku nedēļa, kuras tēma ir "Informēts un vesels". 24.aprīlī pulksten 10:00 bibliotēkas lasītavā visi laipni aicināti uz tikšanos ar zobu higiēnisti Laini Seikstuli, kas sākumskolas vecuma bērniem stāstīs par zobu nomainīšanos, mutes dobuma higiēnu un priekšnoteikumiem, kas jāievēro, lai mutes dobums neradītu problēmas. Lieliska ziņa bibliotēkas parādniekiem, jo Bibliotēku nedēļas ietvaros būs "Aizmāršīgo lasītāju dienas "Zinītī"."

Lasīt tālāk

Jauns pasaku krājums ukraiņu valodā

Bibliotēka ir saņēmusi jaunu pasaku krājumu ukraiņu valodā „Латиські народні казки”, kuru tulkojis Konstantīns Overčenko. Grāmata ir latviešu pasaku apkopojums un ilustrācijas ir bērnu zīmēti zīmējumi. Konstantīns Overčenko tulkojis daudzu labi zināmu latviešu rakstnieku darbus ukraiņu valodā, kā, piemēram, Andri Kolbergu, Āriju Elksni, Mirdzu Ķempi, Eduardu Veidenbaumu, Aspaziju, Laimoni Vāczemnieku un citus.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next