Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Brigitas Ektermanes izstāde „Spēka zīmes”

Līdz 31.jūlijam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Brigitas Ektermanes izstādi „Spēka zīmes”. Brigita Ektermane ir māksliniece, ezoteriķe. Glezno ziedus, ainavas un spēka zīmes. Veido individuālas aizsardzības zīmes, izveidojusi kolekciju ar aizsardzības zīmes piespraudēm, vada gleznošanas nodarbības. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Grāmata par Vilces muižu – jau bibliotēkās!

Jelgavas pilsētas, novada un Ozolnieku novada bibliotēkās saņemta vēsturnieces Mārītes Putniņas jaunā grāmata „Vilces muiža”. Vēstures avoti liecina, ka pirmo reizi Vilces vārds minēts 1462. gadā, kad noteica Lietuvas–Kurzemes robežlīniju. Vilces pagasta novadpētniecības speciāliste Aiva Ozoliņa norāda, ka nozīmīgs arī fakts, ka ir apritējuši 25 gadi, kopš pagasts atguva vēsturisko Vilces nosaukumu. A.Ozoliņa piebilst, ka izdot grāmatu „Vilces muiža” mudināja tūristu interese par vēsturi un faktiem.

Lasīt tālāk

Jauno grāmatu diena 16.jūlijā

Katra mēneša trešajā ceturtdienā Zinātniskās bibliotēkas lasītavā notiek Jauno grāmatu diena. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām.

Lasīt tālāk

Radošā darbnīca "ImproVīzija"

ES māja aicina bērnus un viņu vecākus uz radošo darbnīcu "ImproVīzija", kas notiks trešdien, 8.jūlijā, no pulksten 11:00-13:00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā. Radošajā darbnīcā bērniem būs iespēja iepazīties ar dažādu pasaules valstu kultūru un izprast globālu procesu mijiedarbību. Nodarbībā bērni varēs iesaistīties rotaļās un sarunās. Izmantojot improvizācijas teātra metodes, kas piemērotas bērniem, būs iespēja izspēlēt dažādas situācijas par pasaules valstīm un reģioniem.

Lasīt tālāk

„Eiropas pēdas Latvijā. 2015”

Projekts "Eiropas pēdas Latvijā. 2015" aicina atklāt Latviju slēpņojot. Projektā aicina piedalīties 5.–12.klašu skolēnu komandas. Dalībnieku skaits komandā 3-5 skolēni (var būt dažāda vecuma). Izjūti sevi kā Latvijas un Eiropas daļu! Meklē Eiropas pēdas Latvijā kultūrā, arhitektūrā, dabā u.c. jomās. Uzzini, kur un kā veidot slēpņus, un kā meklēt citu izveidotos! Iegūsti jaunus draugus un, iespējams, jaunu aizraušanos. Esi svaigā gaisā savā un citās Latvijas pilsētās. Strādā kopā ar labākajiem slēpņošanas (geocaching) profesionāļiem Latvijā! Apgūsti jaunas zināšanas un prasmes! Lepojies ar savu dzimto pilsētu!

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next