Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Gaismas pils lentes griešanas ķēdē piedalīsies Lāsma Zariņa

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktorei būs iespēja piedalīties unikālā akcijā : Gaismas pils lentes griešanas ķēdē, kur katrs dalībnieks izvēlas nākamo cilvēku no visas Latvijas, kuram ir iespēja pārgriezt lenti ar īpašām digitālām šķērēm. Katrs akcijas dalībnieks sev par piemiņu varēs paturēt izgriezto lentes fragmentu, kas pildīs arī grāmatzīmes funkciju.

Lasīt tālāk

Vasara bibliotēkās

„Ja Tu vēlies, lai Tavi bērni ir inteliģenti... lasi viņiem pasakas”, tā teicis Einšteins, tāpēc Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un tās filiāles vasaras laikā ir parūpējušās par vairākām aktivitātēm tieši priekš mūsu mazajiem apmeklētājiem. Zīmēšana, krāsošana, daudz spēles, kopā lasīšana – šīs ir tikai dažas no aktivitātēm, kas pieejamas bērniem bibliotēkās.

Lasīt tālāk

1944.gada jūlijs Jelgavā

1944.gada jūlijs atmiņās palicis kā traģisks mēnesis, kad Otrajā pasaules karā pāris dienu laikā gāja bojā skaistā Zemgales pērle - Jelgava. 31. jūlija bombardēšanā tika sagrauts vairāk nekā 95% pilsētas apbūves. Jelgavas Zinātniskā bibliotēka ir sagatavojusi videosižetu par šo laiku, izmantojot K.Rakes un citu autoru fotogrāfijas no Normunda Reča un Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja kolekcijām.

Lasīt tālāk

Apsveicam! Ūziņu bibliotēka – sakoptākā pašvaldības iestāde Jelgavas novadā

Kā jau katru gadu, pavasarī tika izsludināts konkurss par Jelgavas novada sakoptāko sētu . Vērtēšana notika vairākās nominācijās, tajā skaitā sakoptākā pašvaldības iestāde. Šogad konkursam tika pieteikta arī Ūziņu bibliotēka. Liels prieks bija uzzināt, ka nominācijā „Sakoptākā pašvaldības iestāde” starp 11 objektiem 1. vietu ieguva Ūziņu bibliotēka.

Lasīt tālāk

Latvijas bibliotēkām dāvina rakstu krājumu par latgaliešu izcelsmes kino klasiķi Teuvo Tulio

Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības starpniecību Latvijas bibliotēkas dāvinājumā saņems rakstu krājumu „Fedja. Teodors. Tulio”. 240 grāmatas par latviešu – somu kinorežisoru saņems bibliotēkas visos Latvijas reģionos. Visvairāk grāmatu aizceļos uz Latgales bibliotēkām, jo tieši Latgalē aizsākās Tulio neparastais dzīvesstāsts.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next