Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Aspazijas 150.dzimšanas dienas pasākums

8.martā pulksten 14:00 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiks Aspazijas 150.dzimšanas dienas pasākums. Pasākuma laikā dzeja skanēs latviešu, krievu un angļu valodā Aijas Magones, Ņinas Ņeznamovas un Agneses Zeltiņas izpildījumā. Uz pasākumu aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Jauns Aspazijas dzejas krājums

Sagaidot Aspazijas 150. gadu jubileju, biedrība ”Aspazijas mantojums” izdevusi Aspazijas dzejas krājumu ”Uguns ledū”. Krājumā iekļauti 46 dzejoļi latviešu, vācu, krievu un angļu valodā. Grāmata iepazīstina ar Aspazijas dzeju citās valodās lasošos , radot priekšstatu par latviešu kultūras vērtībām. Arī krājuma ievadā sniegtais ieskats Aspazijas dzīvē un dailradē ir tulkots 3 valodās. Krājumu papildina fotoattēli un krāsainas fotoreprodukcijas no Aspazijas un Raiņa sarakstes.

Lasīt tālāk

Latvijā notiks Dūlu nedēļa, kuras tēma „Dūlas palīdz ne tikai dzemdībās”

Tradicionāli martā tiek rīkota Pasaules Dūlu nedēļa. Arī Latvijas dūlas jau ceturto reizi aicina visus interesentus uz Dūlu nedēļas pasākumiem, kas šoreiz notiks no 22. līdz 31. martam. Šogad Dūlu nedēļas pasākumos vairāk varēs uzzināt par to, kāda veida atbalstu dūla var sniegt sievietei un ģimenei ne tikai dzemdībās, bet tieši grūtniecības un pēcdzemdību laikā. Jelgavā tikšanās ar dūlām notiks 24. martā plkst. 16:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Mazajā zālē, Akadēmijas ielā 26.

Lasīt tālāk

Poēma par Tēvzemi un Tālo Ziemeļu balādes

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā līdz 27.martam aplūkojama Nikolaja Malcenieka akvareļu un miniatūru izstāde "Poēma par Tēvzemi un Tālo Ziemeļu balādes". Mākslinieks , gleznojis galvenokārt savas dzimtās zemes ainavas - Saukas apkārtni, dzimtās “Rutku’’ mājas. Daudzi no viņa darbiem ir tik miniatūri, ka tie skatāmi ar lupu. Bibliotēkā iespējams iepazīties arī ar Nikolaja Malcenieka dzīves gājumu un daiļradi.

Lasīt tālāk

Jauno grāmatu diena 19.martā

Katra mēneša trešajā ceturtdienā Zinātniskās bibliotēkas lasītavā notiek Jauno grāmatu diena. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar visiem pēdējā mēneša laikā saņemtajiem jaunumiem, kā arī pieteikties rindā populārāko grāmatu saņemšanai uz mājām.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next