Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Spēlē šahu ar starptautisko lielmeistaru

26.aprīlī pulksten 12.00 ikviens jelgavnieks aicināts uzspēlēt šahu ar lielmeistaru Arturu Neikšānu Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā. Lielmeistars vienlaicīgi spēlēs ar 10 šaha spēles cienītājiem, tāpēc vēlams iepriekš pieteikties pa tel. 63046713 vai e-pastu info@jzb.jelgava.lv (līdz 24.aprīlim).

Lasīt tālāk

Vai zini, kas šajā dienā notika pirms ... gadiem?

Gribi uzzināt, kādi svarīgi notikumi norisinājās sabiedriskajā un kultūras dzīvē Latvijā tavā dzimšanas gadā? Kādas grāmatas tika izdotas Latvijā konkrētajā laika periodā? Atbildi uz šiem un daudziem citiem jautājumiem vari atrast, apmeklējot Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) repozitāriju. Repozitārijā glabājas reti pieprasīti izdevumi, kā arī tādi, kuri eventuāli būtu nākotnē noderīgi citām bibliotēkām.

Lasīt tālāk

Ūziņos filmē seriālu "Saplēstā krūze"

2015. gadā Latvijas Televīzija ir sākusi uzņemt jaunu, 12 sēriju darbu „Saplēstā krūze”. Seriāls top pēc Alfrēda Dziļuma tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Šonedēļ Ūziņos, "Dimzēnu" mājās, notika pirmā filmēšana, kurai gatavojoties bija nepieciešami vairāki mēneši. Filmēšanā piedalījās 6 aktieri, no 4 dažādiem Latvijas teātriem. Dailes teātri pārstāvēja Kristīne Nevarauska un Ieva Segliņa, Liepājas teātri – Kaspars Gods un Anete Berķe, Valmieras teātri – Imants Strads un Nacionālo teātri – Kaspars Dumburs.

Lasīt tālāk

EBSCO eBook Public Library Collection datubāze

Līdz 14.maijam Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un tās filiālēs - bibliotēkā "Pārlielupe", bērnu bibliotēkā "Zinītis" un Miezītes bibliotēkā pieejams bezmaksas izmēģinājums datubāzei "EBSCO eBook Public Library Collection". Šī datubāze aptver vairāk nekā 30000 egrāmatu nosaukumu, kas speciāli atlasīti atbilstoši publisko bibliotēku lasītāju vajadzībām.

Lasīt tālāk

Žurnāla "Ir" abonementu dāvinājums Latvijas bibliotēkām

AS „Latvijas Finieris” 200 Latvijas bibliotēkām dāvina žurnāla „Ir” gada abonementus, lai stiprinātu objektīvu informācijas telpu valsts pierobežā un lauku teritorijās. Latvijā ir vēl 349 bibliotēkas, kurām nepieciešams žurnāls “Ir”, bet ierobežoto resursu dēļ to nav iespējams abonēt. Tā bibliotēkas ir atzinušas šā gada aprīlī un martā veiktā Latvijas publisko un skolu bibliotēku aptaujā, kuru veica “Ir” kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next