Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Atbalstīts Vircavas bibliotēkas projekts

Izmetot nelielu līkumu ceļā no Jelgavas uz Eleju, var nokļūt Vircavā. Vietā, ar kuras vārdu saistās ne vien teiksmas par slavenā laupītāja Kaupēna kapu šejienes mežos, bet arī atmiņas par vienu no lepnākajām Kurzemes hercoga pilīm. Kādreizējais muižas centrs joprojām apdzīvots un apbūvēts, muižas ēkas, pielāgotas jaunām funkcijām, turpina savu dzīvi.

Lasīt tālāk

SENĀ JELGAVA rakstos un attēlos

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lasītavā apskatāma unikāla izstāde no kolekcionāra Jāņa Vilka krājuma – grāmatas un attēli par seno Jelgavu (Mītavu); visvecākie izdevumi datēti ar 18.gadsimta sākumu. Daudzas no izstādē eksponētajām grāmatām nav pieejamas nevienā Jelgavas bibliotēkā, dažu nav arī lielākajās Latvijas bibliotēkās.

Lasīt tālāk

Būvnieki Jauniešu garantijas ietvaros 240 jauniešiem piedāvās mācības darba vidē

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un holdinga kompānija GRF, iepriekš zināma kā Skonto grupa, sadarbībā ar desmit profesionālās izglītības iestādēm aicina jauniešus vecumā no 17 līdz 29 gadiem pieteikties mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās būvniecībā, kas pielāgotas mūsdienu darba tirgus prasībām un nozares vajadzībām. Jaunieši gada vai pusotra laikā var bez maksas iegūt kādu no nozares profesijām, saņemot stipendiju un mācoties reālajā darba vidē uzņēmumos.

Lasīt tālāk

ATGRIEŠANĀS JELGAVĀ

Līdz 30.septembrim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas nozaru literatūras abonementā iespējams aplūkot mākslinieces Silvijas Bērziņas pašdarināto leļļu izstādi "Atgriešanās Jelgavā". Leļļu izstāde pašlaik izstādīta Jelgavā, jo tieši šajā pilsētā Silvija Bērziņa ir dzīvojusi savā bērnībā un jaunībā. Tā ir atgriešanās pilsētā, kura ir ļoti mīlēta. Leļļu autordarbus sākusi darināt 2005.gadā. Darbos tiek izmantoti dažādi materiāli: porcelāns, paperklejs, sintētiskais materiāls, tekstils.

Lasīt tālāk

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015

Jaunais lasītāj, uzzini, kas notiek aiz spoguļa! Vai meitene var pacelt zirgu? Kurš dzīvo skapī? Kādus zābakus izvēlas runcis? Kuram visvairāk uz pasaules garšo medus? Jaunieti, izvēlies vislabākos draugus, visstilīgākās drēbes, lieliskākās mūzikas grupas, izcilākās sporta komandas, veido savu grāmatu izlasi! Vecāki, atbalstiet! Par ko sapņo bērni? Kas viņus iepriecina un aizrauj? Kas bērniem sāp? Jūs spēsiet vislabāk izprast bērnu domas un cerības, ja arī paši piedalīsieties lasīšanā!

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next