Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Mainīts Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas nosaukums

Jelgavas Zinātniskajai bibliotēkai mainīts nosaukums, atjaunojot vēsturisko nosaukumu – Jelgavas pilsētas bibliotēka. Pirmā pilsētas pašvaldības bibliotēka tika dibināta 1920. gadā un atradās pie Tirgus laukuma, Otrā pasaules kara laikā tā gāja bojā. Savukārt Jelgavas Zinātniskā bibliotēka atvērta 1947. gadā kā Valsts zinātniskā bibliotēka. Mūsdienās tā ir pilsētas pašvaldības iestāde, publiska bibliotēka, un vārds «zinātniskā» neatbilst bibliotēkas funkcijām un statusam, tāpēc tika nolemts atjaunot vēsturisko nosaukumu.

Lasīt tālāk

Bibliotēka "Pārlielupe" uz laiku slēgta

No 30.maija līdz 29.jūnijam bibliotēka "Pārlielupe", sakarā ar remontdarbiem priekštelpā un kāpņu telpā, būs slēgta. Aicinām apmeklētājus būt saprotošiem un apmeklēt Jelgavas pilsētas bibliotēku, bērnu bibliotēku "Zinītis" vai Miezītes bibliotēku!

Lasīt tālāk

Muzeju nakts bibliotēkā

Sestdien, 21.maijā, no pulksten 19:00 Jelgavas pilsētas bibliotēkā norisināsies Muzeju nakts. Radošās darbnīcas, izstādes, filmas, pasakas un citas aizraujošas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Laipni aicināts ikviens interesents! Tiekamies bibliotēkā - labo sajūtu vietā!

Lasīt tālāk

“Rozā kvarca brālības” autore Elejas bibliotēkā

Ceturtdien, 19.maijā 11.00, Elejas pagasta bibliotēkā notiks tikšanās ar Maritanu Dimsoni , kura bērnu un pusaudžu vidū pazistama kā fantastikas darba“Rozā kvarca brālība” autore. Martana Dimsone pēc profesijas ir arhitekte, cigun instruktore un latviskās dzīvesziņas pētniece. Viņas pirmā grāmata "Rozā kvarca brālība" iznāca 2013. gadā, tā tika nominēta Latvijas literatūras gada balvai. 2014. gadā grāmata tika iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu žūrijas konkursā un ieguva lasītāju atzinību, 1. vietu vecuma grupā 11+. Laipni aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Turpinās akcija "Īpaša grāmata īpašā plauktā"

Šī gada 21. maijā turpināsim piepildīt LNB lielo Tautas grāmatu plauktu! To pašu, uz kuru, spītējot salam, 2014. gada 18. janvārī skaistās Grāmatu draugu ķēdes laikā kopīgi no rokas pārnesām ap 2000 tautas dāvināto grāmatu. Akcijas ideja ir sniegt ikvienam sabiedrības loceklim iespēju dāvināt bibliotēkai sev īpašu grāmatu, tādējādi saglabājot vērtīgu kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm. 21. maijā Rīgā, Pārdaugavas svētku laikā, Arkādijas parkā visu dienu darbosies grāmatu pieņemšanas punkts, ko apkalpos LNB darbinieki. Savukārt vakarā, sākoties Muzeju naktij, grāmatas varēs nodot arī Gaismas pilī. Grāmatas iespējams nodot arī jebkuras pilsētas publiskajā bibliotēkā!

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next