Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Aicina bibliotēkās balsot par Gada monētu un piedalīties konkursā par monētu mākslu

No šī gada 3. līdz 24. martam kā ik gadus Latvijas bibliotēkas tiek aicinātas iesaistīties balsošanā par Gada monētu – skaistāko un mākslinieciski interesantāko Latvijas Bankas klajā laisto 2014. gada kolekcijas monētu. Balsošanas laikā Latvijas Banka sadarbībā ar sabiedrību Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centru piedāvā bibliotēku apmeklētājiem pārbaudīt savas zināšanas par monētu mākslu erudīcijas spēlē „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” interneta datu bāzē letonika.lv.

Lasīt tālāk

Poēma par Tēvzemi un Tālo Ziemeļu balādes

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā līdz 27.martam aplūkojama Nikolaja Malcenieka akvareļu un miniatūru izstāde "Poēma par Tēvzemi un Tālo Ziemeļu balādes". Mākslinieks , gleznojis galvenokārt savas dzimtās zemes ainavas - Saukas apkārtni, dzimtās “Rutku’’ mājas. Daudzi no viņa darbiem ir tik miniatūri, ka tie skatāmi ar lupu. Bibliotēkā iespējams iepazīties arī ar Nikolaja Malcenieka dzīves gājumu un daiļradi.

Lasīt tālāk

Aspazijas 150.dzimšanas dienas pasākums

8.martā pulksten 14:00 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā notiks Aspazijas 150.dzimšanas dienas pasākums. Pasākuma laikā dzeja skanēs latviešu, krievu un angļu valodā Aijas Magones, Ņinas Ņeznamovas un Agneses Zeltiņas izpildījumā. Uz pasākumu aicināts ikviens interesents!

Lasīt tālāk

Virtuāls ieskats Aspazijas darbu lappusēs

Aspazijas darbi tiešsaistē ir brīvi pieejami ikvienam interneta lietotājam Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā. Lai lasītājam būtu vieglāk atrast ar mūsu novadu saistītos fragmentus šajā apjomīgajā krājumā, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā ir sagatavots virtuāls ieskats Aspazijas darbu lappusēs, kā arī materiālos par izcilo dzejnieci - ar saitēm uz tekstiem tiešsaistē. Tie ir gadu veca „maza cilvēka gabaliņa” atmiņu uzplaiksnījumi no bērnības paradīzes, skolas gaitas Zaļeniekos un Jelgavā, „ceļā uz jaunu pasauli”, mājskolotājas darbs Jaunsvirlaukā un Limbažu apkārtnē, kā arī tālākais dzīves gājums.

Lasīt tālāk

Nacionālā bibliotēka rīko Rainim un Aspazijai veltītu konkursu jaunajiem lasītājiem

Atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadskārtu, Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļu) rīko „Plašā Apvāršņa konkursu” jaunajiem lasītājiem. Tā galvenais temats būs Raiņa un Aspazijas darbi, idejas un dzīvesstāsti, kuri tiks aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Konkurss notiks 3 kārtās.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next