Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

"Jundas" aktivitātes Miezītes bibliotēkā

Pirmo mācību gadu "Junda" aktivitātes bērniem piedāvās arī Miezītes bibliotēkā. Trīs reizes nedēļā darbosies brīvā laika klubs "Pietura" interešu izglītības skolotājas Initas Jankevičas vadībā. 1.-6. klašu skolēni pēcpusdienās aicināti spēlēt spēles, piedalīties radošajās darbnīcās, kopīgi izzināt tradīcijas un gatavoties dažādiem mūsu tautas svētkiem, kā arī kļūt par bibliotēkas lasītājiem.

Lasīt tālāk

5.septembrī Jelgavas muzejā notiks G.F. Stenderam veltīta konference

No 4. līdz 6.septembrim Rīgā, Jelgavā un Sunākstē tiks atzīmēta ievērojamā Baltijas apgaismotāja kurzemnieka Gotharda Frīdriha Stendera (1714-1796) 300.dzimšanas diena. Rīgā un Stendera dzīves laikā - Kurzemes un Zemgales hercogistes galvaspilsētā Jelgavā būs starptautiska zinātniska konference "G.F. Stenders (1714-1796) un apgaismība Baltijā Eiropas kontekstā" ar Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Dānijas, Čehijas un Gruzijas pētnieku piedalīšanos. Priekšlasījumos tiks aplūkots viss plašais Stendera darbības loks valodniecības, pedagoģijas, mākslas, astronomijas, filozofijas, teoloģijas, mūzikas, folkloras, mitoloģijas, brīvmūrniecības un, protams, literatūras laukā.

Lasīt tālāk

Metāla svētki Jelgavā 2014

Sestdien, 6.septembrī, Raiņa parkā notiks Metāla svētki Jelgavā 2014 un ZRKAC 2014./2015. mācību gada izglītības piedāvājuma prezentācija. Svētkos piedalīsies arī Jelgavas Zinātniskā bibliotēka un tās filiāles, kuras ar āķīgiem jautājumiem un uzdevumiem asinās jūsu prātus. Tiekamies Raiņa parkā!

Lasīt tālāk

Kolekcionāra Ausekļa Jāņa Zālīša pārtikas produktu etiķešu izstāde

No 25.08.-25.09. Zaļenieku bibliotēkā ir apskatāma kolekcionāra Ausekļa Jāņa Zālīša pārtikas produktu etiķešu izstāde. A.J. Zālītis dzīvo Krustpils novadā, Kūku pagastā. Kolekcionāram ir lielākā maizes etiķešu kolekcija Latvijā-ap 20 000 etiķešu, kam jāpieskaita 8000 maizes iepakojumu maisiņu. Kolekcija vākta 10 gadu laikā. A. J. Zālītis uzskata, ka maizes etiķetes ir mākslas darbs. Visi interesenti laipni tiek gaidīti Zaļenieku bibliotēkā!

Lasīt tālāk

Viktors Hausmanis. Jelgavas teātris

Jelgavas pilsētas un novada bibliotēkās saņemta jauna grāmata, Jelgavā dzimušā zinātnieka un teātra vēsturnieka Viktora Hausmaņa monogrāfija "Jelgavas teātris" (Zinātne, 2014).

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next