Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@jzb.jelgava.lv

Ziņas

Latvijas pilsētas grāmatās un digitālajās fotogrāfijās

Līdz 26.februārim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) lasītavā aplūkojama Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ceļojošā izstāde „Latvijas pilsētas grāmatās un digitālajās fotogrāfijās”. Tā kā novadpētniecības darbs, savas pilsētas un novada materiālu apkopošana, ir nozīmīga bibliotēkas darba sastāvdaļa, tad likumsakarīgi, ka izstādē var apskatīt gan Jelgavas, gan citu Latvijas pilsētu bibliotekāru paveikto. Izstāde veidota ne tikai no vērtīgiem uzziņu izdevumiem, bet arī no digitālajiem materiāliem.

Lasīt tālāk

"Ceļa jūtis" Zaļenieku bibliotēkā

Daudzi Zaļenieku pagasta iedzīvotāji ir lieli ceļotāji un pabijuši gan tuvās , gan tālās zemēs. Lai arī citi iepazītos ar ceļojumos piedzīvoto, Zaļenieku bibliotēkā tiek rīkots tematisku pasākumu cikls "Ceļa jūtis". Tas klausītājus aizvedīs uz Grieķiju, Ungāriju un citām valstīm. 21. janvārī 12.00 notiks pirmais pasākums – virtuālais ceļojums uz Izraēlu. Pasākums ir bez maksas un aicināti visi interesenti.

Lasīt tālāk

Kā savu dzimteni lai tēloju...

Līdz 1.aprīlim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas 2.stāvā ir iespēja aplūkot bibliotēkas darbinieku foto izstādi "Kā savu dzimteni lai tēloju...". Izstādes tēma ir Latvija, fotogrāfijās var ieraudzīt gan labi pazīstamas ainavas, gan neatkārtojamus mirkļus dabā. Novembrī apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par, viņuprāt, skaistāko attēlu, un atsaucība bija ļoti liela. Pirmo vietu ieguva kolēģa Haralda fotogrāfija "Ventas rumbas spēks", iegūstot gandrīz 120 balsis. Aicinām ikvienu, kuriem sirdij tuva ir Latvija un daba, aplūkot šo foto izstādi!

Lasīt tālāk

Gaišākais pilsētvides objekts 2014

Ceturtdien, 16.janvārī, Jelgavas pilsētas domē sveica konkursa „Gaišākais pilsētvides objekts 2014” uzvarētājus. Šogad konkursa komisija apskatīja vairāk nekā sešdesmit objektus – privātmājas, daudzdzīvokļu namu balkonus un lodžijas, pilsētas sabiedriskās ēkas, kas gada nogalē bija izrotāti un izgaismoti. Pilsētas bibliotēkas šajā konkursā piedalās jau trešo gadu. 2012.gadā tika apbalvota Jelgavas Zinātniskā bibliotēka, 2013.gadā bērnu bibliotēka Zinītis, savukārt 2014.gada nominācijā „Pašvaldības iestādes un uzņēmumi” apbalvota Miezītes bibliotēka. Apsveicam!

Lasīt tālāk

Drošāka interneta diena 2015

2015. gada 10. februārī Latvijā tiks atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena ar saukli "Kopā par labāku internetu!”. Katru gadu Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs un sadarbības partneri organizē izglītojošus un informatīvus pasākumus, iesaistot tajos Latvijas skolas, bibliotēkas un plašu sabiedrību.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next